Založ si blog

Otvorene o islamizácii

Niekoľko dní som sa na internete venoval hľadaniu najvýstižnejšej definície pojmu „islamizácia“, ale z množstva príspevkov „rádoby“ odborníkov sa mi najviac páčil tento: „Islamizáciu môžeme definovať ako šírenie islamu a moslimskej populácie do sveta. Islamizáciu netreba brať ako negatívny jav. Strach z islamu vyplýva len z nepochopenia dvoch kultúr“. /Časopis ON – Islamizácia Európy/. Autor sa nepodpísal, takže som sa mu nemohol za výklad poďakovať. K jeho definícii by som však chcel doplniť,že ide o dlhodobo sa vyvíjajúcu stratégiu, ktorej cieľom je postupné ovládnutie štátu a jeho štruktúr islamskými kultúrnymi a právnymi zvyklosťami.

O tom, že islam a moslimovia sú neoddeliteľnou súčasťou Európy, netreba ani diskutovať. História ponúka veľa dôkazov o odvekom boji dvoch náboženstiev či dvoch odlišných kultúr, ale aj o ich mierumilovnej koexistencii.

V minulosti sa islamizácia vykonávala mečom, v modernej histórii vytváraním paralelných „svetov“ a spoločností v hostiteľskej krajine. V tejto súvislosti nie je mojim zámerom písať o trestných činoch imigrantov či teroristických útokoch, ktoré tak „spopularizovali“ islam a upriamili naň našu pozornosť. Veď napr. pred siedmimi rokmi sme na Slovensku ani netušili, že islam existuje a môže byť pre nás akousi hrozbou. Vďaka nim sme si však viac začali všímať naše okolie a spoznávať utajený svet moslimskej komunity.

Rád prenechám iným hľadanie odpovedí na otázky, ako tento „svet“ mení charakter Európy a fungovanie demokratických štátov, kto je za to zodpovedný a predovšetkým, čo s tým a ako ďalej. V jednom mám však jasno. Zavádzaním téz multikulturalizmu sa zmenila zásadne ideová orientácia mnohých vyspelých európskych štátov. Tolerancia k iným kultúram sa začala zamieňať so servilitou k nim, obhajovanie práv menšín sa častokrát zmenilo na útoky proti väčšine. Kontrola a cenzúra názorov sa stala štátnou doktrínou. Investovanie do moslimských komunít v nádeji ich úspešnej integrácie pomohlo vybudovať ich paralelné spoločnosti. Zástancom integrácie sa ich projekt rozsypal ako „domček z karát“. Napriek neodškriepiteľným faktom sa zakrývanie či ignorovanie reality stalo pracovnou metódou súčasnej žurnalistiky, čo dopomohlo k vzniku mnohým konšpiračným teóriám.

Aká je vlastne realita a čo sa skrýva v moslimskom „paralelnom“ svete? Máme o ňom dostatok objektívnych informácií, aby sme si vedeli vytvoriť vlastný názor?

Koncom roku 2015 rakúska verejnosť dostala prvú stručnú informáciu o existencii islamistických materských škôlok vo Viedni. Napriek tomu, že sa mainstrem všemožne snažil odvádzať od nich pozornosť, vďaka začínajúcej prezidentskej kampani sa z malej kauzy stala veľká aféra. Oficiálne zdroje sa zrazu začali predbiehať v informovaní o tom, že vo Viedni existuje 200 materských škôlok, v ktorých výchovnovzdelávací proces je postavený na tézach radikálneho islamu, vyučovacím jazykom je arabština a na vyučovaní sa podieľajú moslimskí duchovní podozriví z podpory terorizmu. Podľa odhadov oficiálnych rakúskych orgánov 10000 detí s imigrantským pozadím absolvovalo či naďalej pokračuje vo výuke v týchto zvláštnych zariadeniach. Boli identifikované moslimské teroristické skupiny / Moslimské bratstvo, Hizb ut Tahrir, Hamas, Hizbalah/, ktoré sa podieľali na ich vzniku a fungovaní. Napr. riaditeľom občianskeho zrduženia IQRA, pod patronátom ktorého je 35  škôlok a mládežníckych organizácií, je Muhamad Ismail Suk. Rakúsky konvertita, príslušník Talibanu, ktorý absolvoval ročný bojový výcvik v Pakistane. A napriek tomu, že informácie o ňom sú všeobecne ľahko dostupné, on i jeho združenie je dlhoročným poberateľom štátnych dotácií.

A aký je obsah výuky? Výučba koránu, nenávisť ku kresťanom, židom, neveriacim, podpora kalifátu, terorizmu atď. Každý by zrejme očakával, že Rakúsko zakročí rázne a tvrdo. Naozaj, náznaky boli veľmi sľubné. Politici sa predbiehali v návrhoch, ako čo najrýchlejšie zatvoriť a rozpustiť tieto zariadenia a potrestať vinníkov. Nielen na strane prevádzkovateľov, ale aj na strane štátnych orgánov. Tie predsa taktiež zlyhali. Svojou nečinnosťou umožnili vznik paralelného vzdelávacieho systému. Dokonca ho štedro finančne podporovali.

Ale skutočnosť je predsa len trochu iná. Na podporu týchto škôlok sa veľmi rázne a tvrdo postavili moslimské organizácie, ktoré argumentovali porušovaním práva na slobodu vierovyznania. Multikulti neziskovky sa rozhorčovali nad diskrimináciou z dôvodu odlišných kultúrnych zvyklostí.

A čo na záver? Kompetentní sa rozhodli konať tak, aby aj vlk bol sýty aj koza celá. Tzn. zastavili dotácie pre tie najvypuklejšie prípady a dohodli sa, že sa vypracuje dopadová štúdia o prípadných potenciálnych hrozbách, ktoré môžu byť ukryté v tomto alternatívnom vzdelávacom systéme.

Islamizácia sa neprejavuje navonok. Je skrytá v systému, ktorý buď nevidíme, alebo ho vidieť nechceme. V tom najhoršom prípade mu umožníme existovať.

 

Paľba od boku. „Idiotské“ prejavy.

27.02.2018

INVESTIGATÍVNY - ODHAĽUJÚCI NEZÁKONNÚ ČINNOSŤ, PÁTRAJÚCI, VYŠETRUJÚCI, napr. NOVINÁR. Pomohol som si touto definíciou, aby som ozrejmil prácu elity žurnalistiky - investigatívnych novinárov, viac »

Vlastenectvo a nacionalizmus

14.11.2017

V sobotu 7.10.2017 sa v Poľsku uskutočnila na európske multikultúrne pomery nezvyčajná akcia. Poľská kresťanská nadácia Solo Dios Basta zorganizovala hromadnú modlitbu, na ktorej vytvorila viac »

Ján Čarnogurský – kontroverzie života

12.11.2017

Máloktorý slovenský politik sa môže pochváliť tak bohatou politickou minulosťou, akú má Ján Čarnogurský. V r. 1970 – 1981 pracoval ako advokát v Bratislave a v tomto povolaní sa stal známym viac »

Írsko referendum interrupcie

Íri zrušili ústavný zákaz potratov, hovoria odhady

25.05.2018 23:28, aktualizované: 26.05.2018 01:42

O možnej zmene legislatívy týkajúcej sa potratov v Írsku sa v piatok hlasovalo už štvrtýkrát, tentoraz zrejme uspeli zástancovia ich liberalizácie.

ukrajina, donbas, doneck

Na hranici s Ukrajinou sa koncentrujú ruské sily pre možný útok, tvrdí Kyjev

25.05.2018 22:44

Separatisti zasa tvrdia, že Kyjev zámerne eskaluje situáciu v Donbase pred blížiacimi sa futbalovými majstrovstvami sveta 2018 v Rusku.

kašper

Banskobystrického poslanca Kašpera má vydierať neznámy hacker

25.05.2018 21:38

Nezávislý krajský a mestský poslanec v Banskej Bystrici Igor Kašper podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre možné vydieranie.

Palestína Izrael Gaza protest

Protiizraelské protesty v Gaze si vyžiadali ďalších 86 zranených

25.05.2018 20:57

Počas súčasnej vlny protestov v Gaze prišlo od konca marca o život už najmenej 121 Palestínčanov.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 23214x
Priemerná čítanosť článkov: 1451x

Autor blogu

Kategórie