Založ si blog

Mešita na Pohode. Je to v pohode?

Môj dobrý známy je Turek. Samozrejme, aj muslim. Nie však taký, akých by sme sa mali a chceli báť.  Rád si vypije, s vernosťou si veľmi hlavu netrápi a ani cudzou manželkou nepohrdne. Dalo by sa povedať, že je taký ako my, len s tým rozdielom, že každý piatok poobede venuje v mešite svojich pätnásť minút Alahovi. Znova by sa dalo povedať, že je taký ako väčšina z nás. Takých, ktorí sa snažia svoje zlyhania a chyby naprávať nedeľnou chvíľkou v kostole.

On vie, že na Slovensku nemáme žiadne mešity a je mu to v podstate jedno. Tvrdí, že pravoverný muslim musí mať Alaha v srdci a modliť sa môže aj doma.

Nechcel mi veriť, keď som mu povedal, že pri Trenčíne postavili prvú slovenskú mešitu a dokonca tam stál kedysi aj minaret.

S nefalšovaným šťastím v hlase ma hneď začal presviedčať o schopnosti islamu preniknúť aj na také Alahom zabudnuté miesto, akým je Slovensko.

Karta sa obrátila, keď som mu so škodoradosťou v hlase vysvetlil, že mešita je len dočasná a postavená z plátna, ako prejav multikulturalizmu manažmentu zakladateľov Pohody. Neodpustil som si podotknúť, že Pohoda nie je festival moslimskej piesne,ale prehliadka tvorby rôznych hudobných skupín a zoskupení, na ktorej alkohol tečie potokom a o drogy nie je núdza. Nedalo mi nespomenúť aj tohtoročného významného hosťa – Pussy Riot a aj vyjadrenie „otca“ Pohody – Michala Kaščáka o tom, že národne, kresťanské a podobne orientované kapely nemajú na Pohode čo robiť.(parafráza).

Som zaujaty. Viem. No a čo!

Môj turecký priateľ potreboval čas, aby „strávil“ moje informácie. Po chvíli mlčania ma zaskočil otázkou:“Prečo sa chcete dobrovoľne zbaviť svojich tradícií, kultúry a hrdosti?“

Áno. Mal pravdu.

Problém integrácie moslimov v Európe nie je o ich neochote integrovať sa, ale o servilite Európy k nim. Servilita, zbabelosť, poníženosť. Nazvite si to ako chcete, ale podstatné je to, ako to vnímajú Oni. Lebo Oni žijú v tradíciách minulých storočí vyznávajúcich patriarchizmus ako podstatu existencie rodiny a výchovy a odmietajú naše moderné mantry, akými sú feminizmus, LGBT, transgender, multikulturalizmus a podobné, im cudzie termíny.

Pozerajú sa na iných mužov ako na potencionálnu hrozbu a z toho vychádza ich rešpekt, alebo naopak pohŕdanie. 

Neostáva mi nič iné, len s ním súhlasiť. Nechcem sa zbavovať dobrovoľne svojej mužskosti a nesuhlasim s POHODARMI, ktorí sa o to pokúšajú na našej kultúre a tradíciách. My naozaj nepotrebujeme stavať plátené mešity a posilňovať pozíciu islamu u nás. Hľadajme v našej minulosti to, čo z nás urobilo rešpektovaných ľudí v očiach iných.

 

 

Slovensko výsledky referenda neuznáva. Zrušme inštitút referenda.

02.08.2018

Referendum je hlasovanie, ktorým voliči celého štátu alebo niektorej z jeho častí rozhodnú o prijatí alebo zamietnutí zákona, predpisu, návrhu alebo programu, ktoré boli predložené na posúdenie viac »

Kríza hodnôt a zlyhanie štátu

30.07.2018

Prešli pomaly štyri roky od pamätnej utečeneckej krízy. Skoro dva milióny migrantov prevažne moslimského vierovyznania sa z rôznych dôvodov rozhodli presídliť do Európy. So sebou si vzali viac »

Tak nalejme si čistého vína. Problém s islamom v krajinách V4.

17.07.2018

Majú krajiny V4 problém s islamom? Alebo inak. Predstavuje moslimská komunita žijúca v krajinách V4, tzn. v Maďarsku, v Poľsku, v Čechách a na Slovensku hrozbu a bezpečnostné riziko? V Maďarsku viac »

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.

merkelová, maassen

Maassen bude len "osobitným poradcom", plat mu nezvýšia

23.09.2018 21:38

Nástup Hansa-Georga Maassena do funkcie štátneho tajomníka na ministerstve vnútra spojený s mohutným zvýšením platu vyvolal búrku nevôle.

oktoberfest

Na Oktoberfest prišlo v prvý víkend až 800-tisíc ľudí a "boli smädnejší"

23.09.2018 20:26

Hostia prišli na 185. ročník pivných slávností nielen smädní, ale aj hladní. Zjedli totiž 13 volov, o dva viac než vlani.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 37309x
Priemerná čítanosť článkov: 1696x

Autor blogu

Kategórie