Založ si blog

Zúfalá snaha o neúspech.

Neviem inak pomenovať konanie kandidátov na župana v boji proti súčasnému najväčšiemu triednemu nepriateľovi. Kým ONI sa spájajú a v prelude vyššieho princípu odhadzujú vlastné politické ambície, ON  hádže puk na ľad. Nemožné je zrazu reálne a v záujme boja proti novodobým predstaviteľom slovenského neonacizmu sa na čele s prezidentom vytvorila bojová koaličná päsť. Ale ON ju ignoruje. Zmobilizovali sa všetky zložky štátu vrátane najšpeciálnejšej policajnej jednotky boja proti extrémizmu aby ON bol porazený. Ale ON si ide svojou cestou a drzo si tieto snahy nevšíma. Tisíckrát opakovaná mantra, ON je fašista a spojme sa, aby naše Slovensko nebolo „hnedé“, akosi vybledla. Nedokáže už ľudí osloviť a rozhýbať ich k činom.

Možno aj preto, že kampaň je nevýrazná ako chuť tofu. Alebo preto, že kandidát  SAS je z SAS, ktorá sa pred voľbami utajene stretávala s NÍM?

Prezident dnes vyhlásil , že zlo sa šíri v zelených tričkách. Od začiatku roka bolo začatých 130 trestných stíhaní vo veciach extrémizmu. Učiteľom odhalia korene extrémizmu. Kotleba dal deťom dotáciu s nacistickou symbolikou. Toto je realita dnešného zápasu s extrémistami  o vymazanie štatistickej odchýlky pred voľbami v ich neprospech.

Ale, psi štekajú a karavána ide ďalej. Taktika a stratégia sa zrejme míňa účinkom. Pre stromy nevidíme les a teda ani tých 210000 Slovákov, ktori LSNS minulý rok volili. Pravda, pán prezident ich nemá rád a sklamali ho. Aj pána Klusa, ktorý by im to právo voliť najradšej zrušil. Ale oni tu sú a majú volebné právo a vyzerá to tak, že ho chcú  aj využiť. Zdá sa však, že to  nie sú žiadne bezduché a tupé ovce. Veď podľa povolebnej štúdie viac ako 54% voličov LSNS deklarovalo stredoškolské vzdelanie s maturitou a 20% dokonca vysokoškolské. Napriek tomu, že problém je pomenovaný, nevieme nájsť jeho riešenie. Možno by bolo načase vymeniť „bojovníkov“ alebo aspoň ich neschopných poradcov. Zísť z hradu či parlamentu do ulíc a osobne sa zapojiť s vyhrnutými rukávmi do kampane. Viem, že je zima a občas prší, ale veľkohubé  vyhlásenia a rôzne memorandá nefungujú. Hlavne ak za nimi stoja ľudia, ktorých morálny kredit je spochybnený. Myslím si, že dozrel čas na inovatívne riešenia. Máme ich v podstate pod nosom.

Ak môžu deti v Bratislave a v Košiciach demonštrovať proti korupcii, Gorile, Kaliňákovi atď, nemohli by ich práve teraz  presunúť do Banskej Bystrice či Nitry, zaplatiť im kofolu a tatranky a dať im nový cieľ? OĽANO si len domaľuje na tričká vhodné slogany , rozšíri  agendu o boj proti  ĽSNS, zmobilizuje svoju kohortu a na Donovaloch môže útočiť na Fica ,Baštrnáka a Kotlebu. Nové, svieže a aktuálne. A kde sú tí nebojácni aktivisti, ktorí v auguste strhli z Pamätníka padlých vojakov v Košiciach „komunistické symboly“? Fašizmus vari nie je dobrá téma? Prečo som ich nevidel na Kotlebových mítingoch, ako sa hrdinsky hádžu na chlapcov v zelených tričkách a lejú na nich litre hnedej farby?

Keď sme už pri tej zelenej farbe na tričkách. Zelená je predsa tradičnou farbou islamu. Všetci sa  pamätáme  na hrdinskú obranu 50 slaboduchých s vypadanými vlasmi v Bratislave na Hlavnej stanici proti islamskej invázii reprezentovanej „nebezpečnou“ arabskou rodinou s kočíkom. Ale čo keď je všetko inak. Čo keď sa naši bojovníci za boha a národ priatelia v „dobrej viere“ s pravými moslimami? Nie tu, na Slovensku. Božechráň. Ale Rakúsko je neďaleko a sú tam dosť často. Mohlo by to narušiť ich imidž? Zmenilo by to pohľad na protiislamský blok resp zastúpenie LSNS v ňom? To neviem. Len hľadám riešenia.

4933
3
Posledný 11. 10. 2017, 15:29:34

Slovensko výsledky referenda neuznáva. Zrušme inštitút referenda.

02.08.2018

Referendum je hlasovanie, ktorým voliči celého štátu alebo niektorej z jeho častí rozhodnú o prijatí alebo zamietnutí zákona, predpisu, návrhu alebo programu, ktoré boli predložené na posúdenie viac »

Kríza hodnôt a zlyhanie štátu

30.07.2018

Prešli pomaly štyri roky od pamätnej utečeneckej krízy. Skoro dva milióny migrantov prevažne moslimského vierovyznania sa z rôznych dôvodov rozhodli presídliť do Európy. So sebou si vzali viac »

Tak nalejme si čistého vína. Problém s islamom v krajinách V4.

17.07.2018

Majú krajiny V4 problém s islamom? Alebo inak. Predstavuje moslimská komunita žijúca v krajinách V4, tzn. v Maďarsku, v Poľsku, v Čechách a na Slovensku hrozbu a bezpečnostné riziko? V Maďarsku viac »

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.

merkelová, maassen

Maassen bude len "osobitným poradcom", plat mu nezvýšia

23.09.2018 21:38

Nástup Hansa-Georga Maassena do funkcie štátneho tajomníka na ministerstve vnútra spojený s mohutným zvýšením platu vyvolal búrku nevôle.

oktoberfest

Na Oktoberfest prišlo v prvý víkend až 800-tisíc ľudí a "boli smädnejší"

23.09.2018 20:26

Hostia prišli na 185. ročník pivných slávností nielen smädní, ale aj hladní. Zjedli totiž 13 volov, o dva viac než vlani.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 37315x
Priemerná čítanosť článkov: 1696x

Autor blogu

Kategórie