Založ si blog

Zúfalá snaha o neúspech.

Neviem inak pomenovať konanie kandidátov na župana v boji proti súčasnému najväčšiemu triednemu nepriateľovi. Kým ONI sa spájajú a v prelude vyššieho princípu odhadzujú vlastné politické ambície, ON  hádže puk na ľad. Nemožné je zrazu reálne a v záujme boja proti novodobým predstaviteľom slovenského neonacizmu sa na čele s prezidentom vytvorila bojová koaličná päsť. Ale ON ju ignoruje. Zmobilizovali sa všetky zložky štátu vrátane najšpeciálnejšej policajnej jednotky boja proti extrémizmu aby ON bol porazený. Ale ON si ide svojou cestou a drzo si tieto snahy nevšíma. Tisíckrát opakovaná mantra, ON je fašista a spojme sa, aby naše Slovensko nebolo „hnedé“, akosi vybledla. Nedokáže už ľudí osloviť a rozhýbať ich k činom.

Možno aj preto, že kampaň je nevýrazná ako chuť tofu. Alebo preto, že kandidát  SAS je z SAS, ktorá sa pred voľbami utajene stretávala s NÍM?

Prezident dnes vyhlásil , že zlo sa šíri v zelených tričkách. Od začiatku roka bolo začatých 130 trestných stíhaní vo veciach extrémizmu. Učiteľom odhalia korene extrémizmu. Kotleba dal deťom dotáciu s nacistickou symbolikou. Toto je realita dnešného zápasu s extrémistami  o vymazanie štatistickej odchýlky pred voľbami v ich neprospech.

Ale, psi štekajú a karavána ide ďalej. Taktika a stratégia sa zrejme míňa účinkom. Pre stromy nevidíme les a teda ani tých 210000 Slovákov, ktori LSNS minulý rok volili. Pravda, pán prezident ich nemá rád a sklamali ho. Aj pána Klusa, ktorý by im to právo voliť najradšej zrušil. Ale oni tu sú a majú volebné právo a vyzerá to tak, že ho chcú  aj využiť. Zdá sa však, že to  nie sú žiadne bezduché a tupé ovce. Veď podľa povolebnej štúdie viac ako 54% voličov LSNS deklarovalo stredoškolské vzdelanie s maturitou a 20% dokonca vysokoškolské. Napriek tomu, že problém je pomenovaný, nevieme nájsť jeho riešenie. Možno by bolo načase vymeniť „bojovníkov“ alebo aspoň ich neschopných poradcov. Zísť z hradu či parlamentu do ulíc a osobne sa zapojiť s vyhrnutými rukávmi do kampane. Viem, že je zima a občas prší, ale veľkohubé  vyhlásenia a rôzne memorandá nefungujú. Hlavne ak za nimi stoja ľudia, ktorých morálny kredit je spochybnený. Myslím si, že dozrel čas na inovatívne riešenia. Máme ich v podstate pod nosom.

Ak môžu deti v Bratislave a v Košiciach demonštrovať proti korupcii, Gorile, Kaliňákovi atď, nemohli by ich práve teraz  presunúť do Banskej Bystrice či Nitry, zaplatiť im kofolu a tatranky a dať im nový cieľ? OĽANO si len domaľuje na tričká vhodné slogany , rozšíri  agendu o boj proti  ĽSNS, zmobilizuje svoju kohortu a na Donovaloch môže útočiť na Fica ,Baštrnáka a Kotlebu. Nové, svieže a aktuálne. A kde sú tí nebojácni aktivisti, ktorí v auguste strhli z Pamätníka padlých vojakov v Košiciach „komunistické symboly“? Fašizmus vari nie je dobrá téma? Prečo som ich nevidel na Kotlebových mítingoch, ako sa hrdinsky hádžu na chlapcov v zelených tričkách a lejú na nich litre hnedej farby?

Keď sme už pri tej zelenej farbe na tričkách. Zelená je predsa tradičnou farbou islamu. Všetci sa  pamätáme  na hrdinskú obranu 50 slaboduchých s vypadanými vlasmi v Bratislave na Hlavnej stanici proti islamskej invázii reprezentovanej „nebezpečnou“ arabskou rodinou s kočíkom. Ale čo keď je všetko inak. Čo keď sa naši bojovníci za boha a národ priatelia v „dobrej viere“ s pravými moslimami? Nie tu, na Slovensku. Božechráň. Ale Rakúsko je neďaleko a sú tam dosť často. Mohlo by to narušiť ich imidž? Zmenilo by to pohľad na protiislamský blok resp zastúpenie LSNS v ňom? To neviem. Len hľadám riešenia.

4933
3
Posledný 11. 10. 2017, 15:29:34

Prorok Mohamed a verdikt o pedofílii

31.10.2018

Mnohí vedia, že prorok Mohamed je právom označovaný za zakladateľa druhého najpočetnejšieho náboženstva sveta - islamu. Mnohí počuli o tom, že v dobe, keď Mohamed žil, boli vtedy obvyklé viac »

Prezident mafiánskeho štátu

26.10.2018

Úbohé Slovensko ovládané finančnými, developerskými a scientologistickými skupinami sa v týchto chvíľach zrejme naozaj už otriasa v základoch. Nedávne hlasovanie o sudcoch ústavného súdu viac »

Andrej Kiska ako garant stability súdnictva na Slovensku

25.10.2018

Prezumpcia neviny znamená, že každý občan, ktorý je obvinený zo spáchania priestupku alebo trestného činu, je považovaný za nevinného dovtedy, kým sudca nevznesie právoplatné rozhodnutie viac »

Barack Obama

Obamacare je v rozpore s ústavou, rozhodol súd

15.12.2018 15:07

Zdravotnú reformu presadil v roku 2010 bývalý prezident Barack Obama.

poziar, poziarnici, hasici, hasic, poziarnik,

Hasiči zasahujú pri požiari píly v Spišskej Belej

15.12.2018 14:06

Požiar zachvátil celú strechu píly.

Kosovo, vojsko, bezpečnostné sily

SNS protestuje proti zriadeniu armády v Kosove

15.12.2018 13:44

Strana SNS to hodnotí ako aktivitu proti mieru a upozorňuje na riziko ďalšieho konfliktu.

Dolár, libra, jen, mena, peniaze

Juhoameričania chcú s EÚ uzavrieť rokovania o obchode ešte v tomto roku

15.12.2018 13:10

Juhoamerický blok Mercosur je aj naďalej odhodlaný uzavrieť rokovania o obchodnej dohode s Európskou úniou ešte v tomto roku.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 50673x
Priemerná čítanosť článkov: 1877x

Autor blogu

Kategórie