Založ si blog

Zúfalá snaha o neúspech.

Neviem inak pomenovať konanie kandidátov na župana v boji proti súčasnému najväčšiemu triednemu nepriateľovi. Kým ONI sa spájajú a v prelude vyššieho princípu odhadzujú vlastné politické ambície, ON  hádže puk na ľad. Nemožné je zrazu reálne a v záujme boja proti novodobým predstaviteľom slovenského neonacizmu sa na čele s prezidentom vytvorila bojová koaličná päsť. Ale ON ju ignoruje. Zmobilizovali sa všetky zložky štátu vrátane najšpeciálnejšej policajnej jednotky boja proti extrémizmu aby ON bol porazený. Ale ON si ide svojou cestou a drzo si tieto snahy nevšíma. Tisíckrát opakovaná mantra, ON je fašista a spojme sa, aby naše Slovensko nebolo „hnedé“, akosi vybledla. Nedokáže už ľudí osloviť a rozhýbať ich k činom.

Možno aj preto, že kampaň je nevýrazná ako chuť tofu. Alebo preto, že kandidát  SAS je z SAS, ktorá sa pred voľbami utajene stretávala s NÍM?

Prezident dnes vyhlásil , že zlo sa šíri v zelených tričkách. Od začiatku roka bolo začatých 130 trestných stíhaní vo veciach extrémizmu. Učiteľom odhalia korene extrémizmu. Kotleba dal deťom dotáciu s nacistickou symbolikou. Toto je realita dnešného zápasu s extrémistami  o vymazanie štatistickej odchýlky pred voľbami v ich neprospech.

Ale, psi štekajú a karavána ide ďalej. Taktika a stratégia sa zrejme míňa účinkom. Pre stromy nevidíme les a teda ani tých 210000 Slovákov, ktori LSNS minulý rok volili. Pravda, pán prezident ich nemá rád a sklamali ho. Aj pána Klusa, ktorý by im to právo voliť najradšej zrušil. Ale oni tu sú a majú volebné právo a vyzerá to tak, že ho chcú  aj využiť. Zdá sa však, že to  nie sú žiadne bezduché a tupé ovce. Veď podľa povolebnej štúdie viac ako 54% voličov LSNS deklarovalo stredoškolské vzdelanie s maturitou a 20% dokonca vysokoškolské. Napriek tomu, že problém je pomenovaný, nevieme nájsť jeho riešenie. Možno by bolo načase vymeniť „bojovníkov“ alebo aspoň ich neschopných poradcov. Zísť z hradu či parlamentu do ulíc a osobne sa zapojiť s vyhrnutými rukávmi do kampane. Viem, že je zima a občas prší, ale veľkohubé  vyhlásenia a rôzne memorandá nefungujú. Hlavne ak za nimi stoja ľudia, ktorých morálny kredit je spochybnený. Myslím si, že dozrel čas na inovatívne riešenia. Máme ich v podstate pod nosom.

Ak môžu deti v Bratislave a v Košiciach demonštrovať proti korupcii, Gorile, Kaliňákovi atď, nemohli by ich práve teraz  presunúť do Banskej Bystrice či Nitry, zaplatiť im kofolu a tatranky a dať im nový cieľ? OĽANO si len domaľuje na tričká vhodné slogany , rozšíri  agendu o boj proti  ĽSNS, zmobilizuje svoju kohortu a na Donovaloch môže útočiť na Fica ,Baštrnáka a Kotlebu. Nové, svieže a aktuálne. A kde sú tí nebojácni aktivisti, ktorí v auguste strhli z Pamätníka padlých vojakov v Košiciach „komunistické symboly“? Fašizmus vari nie je dobrá téma? Prečo som ich nevidel na Kotlebových mítingoch, ako sa hrdinsky hádžu na chlapcov v zelených tričkách a lejú na nich litre hnedej farby?

Keď sme už pri tej zelenej farbe na tričkách. Zelená je predsa tradičnou farbou islamu. Všetci sa  pamätáme  na hrdinskú obranu 50 slaboduchých s vypadanými vlasmi v Bratislave na Hlavnej stanici proti islamskej invázii reprezentovanej „nebezpečnou“ arabskou rodinou s kočíkom. Ale čo keď je všetko inak. Čo keď sa naši bojovníci za boha a národ priatelia v „dobrej viere“ s pravými moslimami? Nie tu, na Slovensku. Božechráň. Ale Rakúsko je neďaleko a sú tam dosť často. Mohlo by to narušiť ich imidž? Zmenilo by to pohľad na protiislamský blok resp zastúpenie LSNS v ňom? To neviem. Len hľadám riešenia.

4933
3
Posledný 11. 10. 2017, 15:29:34

Vlastenectvo a nacionalizmus

14.11.2017

V sobotu 7.10.2017 sa v Poľsku uskutočnila na európske multikultúrne pomery nezvyčajná akcia. Poľská kresťanská nadácia Solo Dios Basta zorganizovala hromadnú modlitbu, na ktorej vytvorila viac »

Ján Čarnogurský – kontroverzie života

12.11.2017

Máloktorý slovenský politik sa môže pochváliť tak bohatou politickou minulosťou, akú má Ján Čarnogurský. V r. 1970 – 1981 pracoval ako advokát v Bratislave a v tomto povolaní sa stal známym viac »

Harabin podal trestné oznámenie. Konečne niekto.

09.11.2017

Štefan Harabin podal na Generálnej prokuratúre dňa 8.11.2017 trestné oznámenie za pomoc na hromadnom vraždení civilistov – bombardovanie v Juhoslávii – povolenie preletov tzv. tankovacích viac »

putin

Ukrajinský analytik: Putin sa bude snažiť vymeniť Krym za Donbas

17.01.2018 18:19

Putin sa možno bude snažiť získať ďalšie ústupky, predpokladá ukrajinský politický analytik Taras Čornovil.

Sigmar Gabriel  Jacek Czaputowicz

Gabriel: Vojnové reparácie Poľsku sú vyriešené, ale debata je v poriadku

17.01.2018 17:30

Nemecký minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel navrhol zriadenie expertnej skupiny, ktorá by sa zaoberala možnými reparáciami Poľsku za druhú svetovú vojnu.

Ukrajina, Mariupol

Ukrajina očakáva americké protitankové strely Javelin do šiestich mesiacov

17.01.2018 17:04

Ukrajinská armáda by mala dostať americké protitankové riadené strely, oznámil náčelník generálneho štábu ukrajinskej armády generál Viktor Muženko.

sušené chili, chili, papričky

Trdelník či paprika. Ďalšie značkové slovenské potraviny nevyhoveli

17.01.2018 17:00

Chránené označenie pôvodu ešte nechráni slovenského spotrebiteľa pred nekvalitou. Po Spišských párkoch nevyhovela ani Žitavská paprika či Skalický trdelník.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 18979x
Priemerná čítanosť článkov: 1265x

Autor blogu

Kategórie