Založ si blog

Otvorene o islamizácii IV – zvláštne humanitárne organizácie

Obdivujem ľudí, ktorí svoju činnosť zameriavajú na záchranu ľudských životov, zmiernenie utrpenia a zachovávanie a chránenie ľudskej dôstojnosti v priebehu a v dôsledku mimoriadnych udalostí. O tie nebolo a bohužial ani nebude núdza. Vážim si ľudí, ktorí dokázali vybudovať medzinárodné humanitárne organizácie zasahujúce vždy tam, kde je potrebné „zastaviť krvácanie“, kde je potrebné poskytnúť prvú pomoc, ktorú si príjemca nie je schopný zabezpečiť sám. To je humanita, to je ľudskosť.

Neoddeliteľnou súčasťou ľudskosti je utrpenie. Ale aj klamstvo a chamtivosť. V mene štátneho záujmu, zvrátenej ideológie či náboženstva, alebo len v snahe získať peniaze sa často ľudskosť vytráca a to zlé, čo ostalo, skrývame za pojmom HUMANITA.

Nemyslím si, že trest smrti je adekvátnym trestom spoločnosti hoci aj voči najväčším „zvieratám.“ V pekle väzenia sa „zviera o zviera“ dokáže „postarať“ lepšie ako elektrické kreslo. Zvláštne na mňa však pôsobia polemiky ochrancov práv a zákonodárcov v USA, v ktorých sa snažia presadiť humánne popravy či humánny trest smrti. Je to schizofrenické, tak ako aj celá ich spoločnosť. Nie je vari jedno, či človeka zastrelíme, otrávime, obesíme alebo utopíme? Ktorý pomätenec tu stavia do popredia humánnosť pred efektivitou? Ale to je Amerika a tam je možné predsa všetko. A nás sa to nedotýka. Či predsa?

V roku 1999 Dzurindov kabinet odsúhlasil humanitárne bombardovanie Srbska. Kto vymyslel tak zvrátený pojem a ako si niekto, kto má mandát a právomoc,  dovolí s tým súhlasiť a podieľať sa na tom? Viem, urobili to tajne a dvakrát sa museli stretnúť a hlasovať. Ako nejaká zločinecká banda, ktorej členovia majú obavy z toho, čo urobili. Jeden za všetkých a všetci za jedného. V tom najhoršom slova zmysle, pretože nesú zodpovednosť za viac ako 2000 mŕtvych civilistov. Stalo sa v tom čase Slovensko zvláštnou humanitárnou organizáciou? Asi áno. Za vznešený pojem skrylo niekoľko úbožiakov svoje nízke ambície. Nie sú jediní a vždy budú existovať im podobní.

S divným pocitom sledujem rôzne humanitárne organizácie a nadácie na pomoc chudobným moslimom vo svete. Pre moslima je pomoc blížnemu svojmu (pravovernému moslimovi) základným atribútom jeho viery. To je aj súčasťou sviatku Kurban bajram, keď časť obetovaného zvieraťa sa rozdelí medzi chudobných. Individuálna ľudskosť sa však často mieša s inštitucionalizovanou. Ako inak sa máme pozerať na humanitárne organizácie, ktorých mottom síce je pomoc chudobným moslimom, ale z vyzbieraných darov financujú terorizmus. Prostého Mohameda v Berlíne alebo v Linzi asi ani nenapadne, že keď do boxu nadácie HASENE, IHH či IHED vloží pár eur, tak spolufinancuje  Hamas v pásme Gaza alebo Al – Nusra v Sýrii.

IHH bola moslimskou nadáciou so sídlom v Nemecku, ktorá bola v roku 2010 zakázaná. Dôvody preto boli dostatočné. Preukázalo sa, že zo zbierok sa financuje teroristická organizácia Hamas  a jej nové vojenské krídlo Brigáda Al-Ansar.

Zlá burina však nevyhynie a krátko po zániku IHH prišla IHED. V podstate rovnaká humanitárna organizácia a s rovnakým cieľom. Pomáhať chudobným moslimom vo svete. Spoluzakladal ju „humanista-salafista“ Pierre Vogel a v súčasnosti za podporu terorizmu odsúdený Sven Lau (alias Abu Adam). Išlo len o „nejaké“ puškohľady a okuliare na nočné videnie pre ISIS v Sýrii.

Rád by som spomenul aj Šejka Shakera Assema, spoluzakladateľa IHH, ktorý z peňazí darcov financuje svoj „humanitárny“ projekt KALIFAT a zastupuje hnutie Hizb ut Tahrir v Rakúsku. Mimochodom, Hizb ut Tahrir sa ocitla  taktiež na zozname teroristických organizácií. Aby som však na humanitárne organizácie tohto typu nebol veľmi prísny, musím spomenúť aj ich misionársku činnosť. Tá by bez finančnej podpory darcov nebola možná. Islamizácia slovom a rozdávaním koránu v mestách Európy síce nebola agresívna, ale  otravná. Natoľko, že hnutie LIES(Čítaj) či DWR(Skutočné náboženstvo) boli nakoniec tiež zakázané. Bradatý a vlasatý moslim v bielom kaftane rozdávajúci korán okoloidúcim vo Viedni či v Bonne by až tak nevadil, ak by sa však popritom nevenoval aj verbovaniu mladých do Sýrie, či nevyzýval k vraždeniu židov a kresťanov.

Je to ako bojovať s drakom. Jednu hlavu mu odseknemu, narastú ďalšie dve. Zarážajúce však je, že za týmito organizáciami či hnutiami stoja niekoľko rokov tí istí ľudia. Akoby nám naša humánnosť bránila rázne zasiahnuť a zastaviť ich.

 

 

 

 

 

 

4933
85
Posledný 24. 10. 2017, 10:46:12

Prorok Mohamed a verdikt o pedofílii

31.10.2018

Mnohí vedia, že prorok Mohamed je právom označovaný za zakladateľa druhého najpočetnejšieho náboženstva sveta - islamu. Mnohí počuli o tom, že v dobe, keď Mohamed žil, boli vtedy obvyklé viac »

Prezident mafiánskeho štátu

26.10.2018

Úbohé Slovensko ovládané finančnými, developerskými a scientologistickými skupinami sa v týchto chvíľach zrejme naozaj už otriasa v základoch. Nedávne hlasovanie o sudcoch ústavného súdu viac »

Andrej Kiska ako garant stability súdnictva na Slovensku

25.10.2018

Prezumpcia neviny znamená, že každý občan, ktorý je obvinený zo spáchania priestupku alebo trestného činu, je považovaný za nevinného dovtedy, kým sudca nevznesie právoplatné rozhodnutie viac »

Barack Obama

Obamacare je v rozpore s ústavou, rozhodol súd

15.12.2018 15:07

Zdravotnú reformu presadil v roku 2010 bývalý prezident Barack Obama.

poziar, poziarnici, hasici, hasic, poziarnik,

Hasiči zasahujú pri požiari píly v Spišskej Belej

15.12.2018 14:06

Požiar zachvátil celú strechu píly.

Kosovo, vojsko, bezpečnostné sily

SNS protestuje proti zriadeniu armády v Kosove

15.12.2018 13:44

Strana SNS to hodnotí ako aktivitu proti mieru a upozorňuje na riziko ďalšieho konfliktu.

Dolár, libra, jen, mena, peniaze

Juhoameričania chcú s EÚ uzavrieť rokovania o obchode ešte v tomto roku

15.12.2018 13:10

Juhoamerický blok Mercosur je aj naďalej odhodlaný uzavrieť rokovania o obchodnej dohode s Európskou úniou ešte v tomto roku.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 27
Celková čítanosť: 50674x
Priemerná čítanosť článkov: 1877x

Autor blogu

Kategórie