Založ si blog

Prorok Mohamed a verdikt o pedofílii

Mnohí vedia, že prorok Mohamed je právom označovaný za zakladateľa druhého najpočetnejšieho náboženstva sveta – islamu. Mnohí počuli o tom, že v dobe, keď Mohamed žil, boli vtedy obvyklé veci na dnešné pomery neuveriteľné ba dokonca trestné. Napríklad  polygamia alebo pedofília. Samozrejme, na okolnosti života ľudí žijúcich cca 600 rokov po narodení Krista sa nemôžeme pozerať modernou optikou práva či spoločenských vied. Musíme si dopriať istý odstup na analýzu a hodnotenie, ale na druhej strane o tom môžeme hovoriť. Je jedno, či ako vedci, historici alebo ako obyčajní ľudia.

Tak je to normálne v demokratickej a sekulárnej spoločnosti, ktorej silným  pilierom je sloboda prejavu. 

Málokto však vie, že minulý týždeň ukončil Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu niekoľkomesačný spor nemenovanej Rakúšanky s rakúskym súdnym systémom o podstatu slobody prejavu, ktorá bola spochybnená jej výrokmi o Mohamedovej pedofílii.

Malý exkurz do histórie islamu a manželských vzťahov proroka Mohameda.

Posledná Mohamedova manželka – Aisha (Ajša) sa stala jeho ženou vo veku šiestich rokov. Manželstvo bolo naplnené vo veku Ajšiných deviatich rokov. Informácia je zrejme nespochybniteľná, pretože sa vychádza z hádisu, čo je súčasť koránu.

Milá Rakúšanka, mimochodom zrejme aj historička alebo politologička, sa na svojom prednáškovom turné nazvanom:“ Základné informácie o islame“ dotkla minulosti a niekoľkokrát spomenula verejne Mohamedov pedofilný vzťah. Zrejme na základe udania sa dala do pohybu súdna mašinéria, ktorá ju obvinila zo znevažovania náboženstva a udelila jej pokutu 480 eur. Na prvý pohľad neuveriteľný výrok súdov sa dostal až pred senát v Štrasburgu, ktorý minulý týždeň rozhodol ešte neuveriteľnejšie.

Výroky o Mohamedovej možnej pedofílii  prekračujú prípustné hranice objektívnej diskusie a môžu vyvolávať náboženské predsudky.

Ak bol prorok Mohamed počas svojho života pedofil, bol ním aj preto, že v tej dobe to bolo možné. Nikto ho za to nesúdil ani morálne neodsudzoval. Proste bola taká doba. Náš právny systém, ktorý vychádza z rímskeho práva a je determinovaný kresťanstvom sa stáročia vyvíjal a zapľňal prázdne alebo zvrátené miesta v spoločenskom živote, Akými sú napríklad polygamia a pedofília.

Významným plusom právneho systému demokratickej spoločnosti je sloboda prejavu.

Postoj legislatívy jednotlivých štátov k slobode slova (prejavu) môžeme rozdeliť nasledovne:

  1. Akceptácia voľného trhu ideí, kde musí byť každý názor vypočutý bez ochrany z dôvodu prípadnej emocionálnej ujmy z prezentovaného názoru. Vychádza z predpokladu, že slobodná spoločnosť nesmie postihovať abstraktné vyjadrovanie názorov.
  2. sloboda prejavu je prostredníctvom zákonov štátu regulovaná a okliešťovaná s ohľadom na možný negatívny dopad „škodlivých“ názorov. V tomto prípade štát rozhoduje o tom, ktoré názory sú škodlivé a zlé a tie zakazuje vysloviť. Limituje slobodu prejavu z dôvodu ochrany práv iných ľudí.(Wikipédia)

Môžme si dovoliť na základe uvedenej definície slobody prejavu spochybniť tvrdenie Rakúšanky o Mohamedovej pedofílii, ba dokonca ju aj potrestať?

Je rozhodnutie Európskeho súdu … správne, alebo ide len o skutočný prejav zbabelosti sudcov a ich ústupčivosti voči stupňujúcej sa sile islamu v Európe?

 

Budeme radšej ticho a o istých veciach taktne pomlčíme, len aby sme nenahnevali milióny nasledovníkov proroka Mohameda?

Čo ukončí našu korona súdržnosť?

26.03.2020

Krízová komunikácia súčasnej vlády v dohľadnej dobe spôsobí, že množstvo Slovákov si bude musieť položiť hamletovskú otázku:byť či nebyť?“ K tej nás dovedie tá najobyčajnejšia emócia – STRACH. Strach je emócia, ktorá sa v nás ozve vtedy, keď sa nachádzame v nebezpečenstve. A práve v takej situácii sa teraz nachádzame. Strach z nakazenia, choroby či [...]

Čo nám ešte môžete vziať?

25.03.2020

Jednoducho si treba priznať, že ťaháme za ten kratší koniec. Napriek tomu, že sme vo väčšine, úzka skupina ľudí má také postavenie a moc, že proti nej nemáme šancu . Rozdiely medzi totalitou a demokraciou sa neustále stierajú a my ako ovce v stáde len poslušne počúvame príkazy. 30 rokov určujú smerovanie štátu a teda aj nás – občanov – podvodníci. [...]

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá? ?

23.03.2020

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá? Vývoj Corona krízy v Rakúsku Prvá správa o Corone sa v Rakúsku objavila 24.1.2020 vďaka turistke z Nemecka, ktorá bola po návrate z dovolenky v lyžiarskom stredisku Kühtai v Tirolsku pozitívne testovaná. 25. februára 2020 boli prvýkrát hlásené dve pozitívne testované osoby v Innsbrucku. Boli to dvaja 24-roční [...]

Policajný prezident Milan Lučanský

Lučanský: Nemáme limit na stíhanie politikov

03.04.2020 07:42

Ako pracuje polícia v čase pandémie, prečo policajný prezident Milan Lučanský rozpustil vyšetrovací tím Kuciak, bude viac obvinených politikov?

Igor Matovič

Nasrdený Matovič sa háda s novinármi, že nechápu jeho predstavu o vypnutí Slovenska

03.04.2020 06:23

Niektoré média k tomu pristúpili tak, že povrchne, skreslene a hrubo klamajúc podsúvali túto tému (blackout) spoločnosti, sťažuje sa premiér Igor Matovič.

pocasie-3-4-2020

Na víkend prídu zmeny v počasí, čo sa chystá?

03.04.2020 06:00

Už v piatok večer nám počasie naznačí, ako bude vyzerať víkend. S teplotou problém nebude. S čím ano?

koronavírus, New York

Online: EÚ sa snaží dostať ľudí domov. New York odporúča rúška

03.04.2020 05:30, aktualizované: 07:26

Ministri EÚ hľadajú spôsoby, ako dostať domov Európanov, ktorí uviazli v zahraničí. Zakrývať si tvár odporúča aj ťažko skúšaný New York.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 93356x
Priemerná čítanosť článkov: 2829x

Autor blogu

Kategórie