Založ si blog

Od soboty bude každý deň piatok trinásteho

Od soboty bude každý deň piatok trinásteho. Ľudová tvorivosť na tragickú tému dala o sebe počuť po včerajšom vystúpení budúceho premiéra Matoviča. Zrejme každý, ktorý ho včera na Jojke sledoval  pochopil, že dobre už bolo a nastáva nová doba v histórii Slovenska.

S maximálnou mierou tolerancie a s privretím oboch očí by sme ešte vedelí pochopiť, že niekto ako Matovič zabudol na termín svojho vystúpenia v televízii či aký deň je práve v ten deň. Veď koaličné rokovania a Korona vírus.

Jeho nekonzistentné a nekompetenté vyjadrenia však vzbudzujú v ľuďoch oprávnené obavy ba až paniku. Ak niekto ako budúci premiér povie, že do školy sa pôjde až potom, keď klesne počet nakazených na 1-2 denne, alebo že ako jedno z opatrení vidí podporu záhradkárov (ktorých je vraj na Slovensku 100 000), môže sa zdať, že všetko, čo sa doteraz na Slovensku urobil v boji proti Korona vírusu, bolo zbytočné.

Matovič sa včera prejavil ako hovorca „rady múdrych“. Tak charakterizoval skupinu ľudí, ktorá má prijímať rozhodnutia. Zabudol, že on bude premiér, že on musí prijímať rozhodnutia a tá tzv. rada múdrych mu má dávať len odporúčania.

Už len jeden deň a každý deň bude piatok trinásteho.

Čo ukončí našu korona súdržnosť?

26.03.2020

Krízová komunikácia súčasnej vlády v dohľadnej dobe spôsobí, že množstvo Slovákov si bude musieť položiť hamletovskú otázku:byť či nebyť?“ K tej nás dovedie tá najobyčajnejšia emócia – STRACH. Strach je emócia, ktorá sa v nás ozve vtedy, keď sa nachádzame v nebezpečenstve. A práve v takej situácii sa teraz nachádzame. Strach z nakazenia, choroby či [...]

Čo nám ešte môžete vziať?

25.03.2020

Jednoducho si treba priznať, že ťaháme za ten kratší koniec. Napriek tomu, že sme vo väčšine, úzka skupina ľudí má také postavenie a moc, že proti nej nemáme šancu . Rozdiely medzi totalitou a demokraciou sa neustále stierajú a my ako ovce v stáde len poslušne počúvame príkazy. 30 rokov určujú smerovanie štátu a teda aj nás – občanov – podvodníci. [...]

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá? ?

23.03.2020

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá? Vývoj Corona krízy v Rakúsku Prvá správa o Corone sa v Rakúsku objavila 24.1.2020 vďaka turistke z Nemecka, ktorá bola po návrate z dovolenky v lyžiarskom stredisku Kühtai v Tirolsku pozitívne testovaná. 25. februára 2020 boli prvýkrát hlásené dve pozitívne testované osoby v Innsbrucku. Boli to dvaja 24-roční [...]

SR 13.dôchodok prezidentka Čaputová

Naživo: Čaputová pred rokovaním s členmi permanentného krízového štábu

03.04.2020 10:00

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok stretne s členmi permanentného krízového štábu.

dieťa, utečenec, migrant, utrpenie, chlapček, chlapec, chudoba, bieda, utečenecký tábor,

OSN zvoní na poplach: V dôsledku pandémie sa prehĺbi potravinová kríza

03.04.2020 09:23

Svetový potravinový program OSN (WFP) očakáva, že v dôsledku pandémie koronavírusu sa v niektorých oblastiach sveta ešte viac prehĺbi potravinová kríza.

ventilátor, Pavol Török, koronavírus

Košickí vedci vyvinuli unikátnu umelú pľúcnu ventiláciu

03.04.2020 09:00

Do konca júna by do nemocníc malo prísť tristo kusov unikátnych umelých pľúcnych ventilácií. Ich autormi sú vedci, lekári a vývojári z Chirany Medical.

Policajný prezident Milan Lučanský

Lučanský: Nemáme limit na stíhanie politikov

03.04.2020 07:42

Ako pracuje polícia v čase pandémie, prečo policajný prezident Milan Lučanský rozpustil vyšetrovací tím Kuciak, bude viac obvinených politikov?

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 93381x
Priemerná čítanosť článkov: 2830x

Autor blogu

Kategórie