Založ si blog

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá? ?

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá?

Vývoj Corona krízy v Rakúsku

Prvá správa o Corone sa v Rakúsku objavila 24.1.2020 vďaka turistke z Nemecka, ktorá bola po návrate z dovolenky v lyžiarskom stredisku Kühtai v Tirolsku pozitívne testovaná.

25. februára 2020 boli prvýkrát hlásené dve pozitívne testované osoby v Innsbrucku. Boli to dvaja 24-roční Taliani, muž a žena, pôvodom z Lombardie. Žena pracovala v hoteli v Innsbrucku.  5. marca 2020 boli obaja vyliečení a prepustení z nemocnice.

 

Do 1. marca 2020 bolo v Rakúsku testovaných 1 826 osôb, z toho 10 pozitívne. 6.marca bolo do domácej karantény umiestnených 400 osôb.

12. marca bolo vo Viedni potvrdené prvé úmrtie na Covid-19.

K 20. marcu 2020  bolo hospitalizovaných vo vážnom stave približne 0,5% pozitívne infikovaných (14 ľudí) v Rakúsku.

Počet infikovaných ľudí do dnešného dňa: 3928

 

Vývoj Korona krízy na Slovensku.

Prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19 na Slovensku premiér Peter Pellegrini potvrdil v piatok 6. marca. Ochorenie sa potvrdilo u 52-ročného muža z obce Kostolište.

V sobotu 7. marca pribudli ďalšie dva potvrdené prípady a do konca víkendu ich bolo spolu už päť. V pondelok 9. marca oznámili ďalšie dva pozitívne prípady a o dva dni neskôr 11. marca sme už mali spolu 10 prípadov.

Vo štvrtok 12. marca počet nakazených narástol o ďalších 11 a v piatok 13. marca pribudlo deväť infikovaných.

V sobotu 14. marca sa počet ľudí s koronavírusom rozšíril o štyroch mužov a tri ženy z Bratislavy, po jednom mužovi z okresov Bytča, Svidník a Nové Zámky. Vírus potvrdili aj u dvoch žien z okresu Senec. V nedeľu 15. marca už bolo spolu 61 nakazených.

Počet infikovaných ľudí do dnešného dňa: 185

 

 

 

Kto zastaví Matoviča?

04.04.2020

1. 4. – Výnimočný stav, vypnúť Slovensko, všetci dodržiavať, vojenská disciplína, vojenské zásobovanie, aby nikto netrpel a každý mal dostatok stravy a základných životných potrieb. Potom by to vyzeralo tak, ako vyzeralo Slovensko predtým. 2. 4. – Novinári napísali, že som hovoril niekde o vojenskom zásobovaní, ale nič také som nehovoril. Iba som hovoril, [...]

Čo ukončí našu korona súdržnosť?

26.03.2020

Krízová komunikácia súčasnej vlády v dohľadnej dobe spôsobí, že množstvo Slovákov si bude musieť položiť hamletovskú otázku:byť či nebyť?“ K tej nás dovedie tá najobyčajnejšia emócia – STRACH. Strach je emócia, ktorá sa v nás ozve vtedy, keď sa nachádzame v nebezpečenstve. A práve v takej situácii sa teraz nachádzame. Strach z nakazenia, choroby či [...]

Čo nám ešte môžete vziať?

25.03.2020

Jednoducho si treba priznať, že ťaháme za ten kratší koniec. Napriek tomu, že sme vo väčšine, úzka skupina ľudí má také postavenie a moc, že proti nej nemáme šancu . Rozdiely medzi totalitou a demokraciou sa neustále stierajú a my ako ovce v stáde len poslušne počúvame príkazy. 30 rokov určujú smerovanie štátu a teda aj nás – občanov – podvodníci. [...]

Škola / Školstvo / Študent / Žiak /

Podľa Gröhlinga je stále možné, že prijímačky na stredné školy budú prezenčné

10.04.2021 13:02

V tomto školskom roku sa budú prijímacie skúšky na stredné školy konať v riadnych termínoch, a to od 3. do 14. mája. Forma ich uskutočnenia závisí od vývoja epidemiologickej situácie.

Sputnik V, San Marino, očkovanie

Sputnik sa podobá Astre. Nevieme, či aj účinkami

10.04.2021 13:00

„Pravdepodobnosť, že AstraZeneca spustí trombózu, je na úrovni prvého alebo druhého poradia výhry v Lotte,“ uviedol molekulárny vedec Celec.

Vladimír Lengvarský

Asociácia na ochranu práv pacientov: Pacienti s inými ochoreniami ako covid sú stále odsúvaní na vedľajšiu koľaj

10.04.2021 12:42

Asociácia pripomenula, že odklad zdravotnej starostlivosti sa nedotkol len plánovaných operačných výkonov, ale aj prevencie a diagnostiky.

Péter Szijjártó / Igor Matovič /

Kmec: Konanie Matoviča počas jeho ciest je demontáž dobrého mena Slovenska v zahraničí

10.04.2021 12:01

Podľa bývalého diplomata a člena strany Hlas Petra Kmeca všetci stojíme pred otázkou, "či je Matovič len užitočný hlupák, ktorý poslúžil, alebo novodobý vlastizradca."

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 131457x
Priemerná čítanosť článkov: 3866x

Autor blogu

Kategórie