Založ si blog

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá? ?

Naozaj Pellegrini zlyhal, alebo sa len Matovič aj slamky chytá?

Vývoj Corona krízy v Rakúsku

Prvá správa o Corone sa v Rakúsku objavila 24.1.2020 vďaka turistke z Nemecka, ktorá bola po návrate z dovolenky v lyžiarskom stredisku Kühtai v Tirolsku pozitívne testovaná.

25. februára 2020 boli prvýkrát hlásené dve pozitívne testované osoby v Innsbrucku. Boli to dvaja 24-roční Taliani, muž a žena, pôvodom z Lombardie. Žena pracovala v hoteli v Innsbrucku.  5. marca 2020 boli obaja vyliečení a prepustení z nemocnice.

 

Do 1. marca 2020 bolo v Rakúsku testovaných 1 826 osôb, z toho 10 pozitívne. 6.marca bolo do domácej karantény umiestnených 400 osôb.

12. marca bolo vo Viedni potvrdené prvé úmrtie na Covid-19.

K 20. marcu 2020  bolo hospitalizovaných vo vážnom stave približne 0,5% pozitívne infikovaných (14 ľudí) v Rakúsku.

Počet infikovaných ľudí do dnešného dňa: 3928

 

Vývoj Korona krízy na Slovensku.

Prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19 na Slovensku premiér Peter Pellegrini potvrdil v piatok 6. marca. Ochorenie sa potvrdilo u 52-ročného muža z obce Kostolište.

V sobotu 7. marca pribudli ďalšie dva potvrdené prípady a do konca víkendu ich bolo spolu už päť. V pondelok 9. marca oznámili ďalšie dva pozitívne prípady a o dva dni neskôr 11. marca sme už mali spolu 10 prípadov.

Vo štvrtok 12. marca počet nakazených narástol o ďalších 11 a v piatok 13. marca pribudlo deväť infikovaných.

V sobotu 14. marca sa počet ľudí s koronavírusom rozšíril o štyroch mužov a tri ženy z Bratislavy, po jednom mužovi z okresov Bytča, Svidník a Nové Zámky. Vírus potvrdili aj u dvoch žien z okresu Senec. V nedeľu 15. marca už bolo spolu 61 nakazených.

Počet infikovaných ľudí do dnešného dňa: 185

 

 

 

Čo ukončí našu korona súdržnosť?

26.03.2020

Krízová komunikácia súčasnej vlády v dohľadnej dobe spôsobí, že množstvo Slovákov si bude musieť položiť hamletovskú otázku:byť či nebyť?“ K tej nás dovedie tá najobyčajnejšia emócia – STRACH. Strach je emócia, ktorá sa v nás ozve vtedy, keď sa nachádzame v nebezpečenstve. A práve v takej situácii sa teraz nachádzame. Strach z nakazenia, choroby či [...]

Čo nám ešte môžete vziať?

25.03.2020

Jednoducho si treba priznať, že ťaháme za ten kratší koniec. Napriek tomu, že sme vo väčšine, úzka skupina ľudí má také postavenie a moc, že proti nej nemáme šancu . Rozdiely medzi totalitou a demokraciou sa neustále stierajú a my ako ovce v stáde len poslušne počúvame príkazy. 30 rokov určujú smerovanie štátu a teda aj nás – občanov – podvodníci. [...]

Od soboty bude každý deň piatok trinásteho

20.03.2020

Od soboty bude každý deň piatok trinásteho. Ľudová tvorivosť na tragickú tému dala o sebe počuť po včerajšom vystúpení budúceho premiéra Matoviča. Zrejme každý, ktorý ho včera na Jojke sledoval pochopil, že dobre už bolo a nastáva nová doba v histórii Slovenska. S maximálnou mierou tolerancie a s privretím oboch očí by sme ešte vedelí pochopiť, že niekto ako [...]

dieťa, utečenec, migrant, utrpenie, chlapček, chlapec, chudoba, bieda, utečenecký tábor,

OSN zvoní na poplach: V dôsledku pandémie sa prehĺbi potravinová kríza

03.04.2020 09:23

Svetový potravinový program OSN (WFP) očakáva, že v dôsledku pandémie koronavírusu sa v niektorých oblastiach sveta ešte viac prehĺbi potravinová kríza.

ventilátor, Pavol Török, koronavírus

Košickí vedci vyvinuli unikátnu umelú pľúcnu ventiláciu

03.04.2020 09:00

Do konca júna by do nemocníc malo prísť tristo kusov unikátnych umelých pľúcnych ventilácií. Ich autormi sú vedci, lekári a vývojári z Chirany Medical.

Policajný prezident Milan Lučanský

Lučanský: Nemáme limit na stíhanie politikov

03.04.2020 07:42

Ako pracuje polícia v čase pandémie, prečo policajný prezident Milan Lučanský rozpustil vyšetrovací tím Kuciak, bude viac obvinených politikov?

Igor Matovič

Nasrdený Matovič sa háda s novinármi, že nechápu jeho predstavu o vypnutí Slovenska

03.04.2020 06:23

Niektoré média k tomu pristúpili tak, že povrchne, skreslene a hrubo klamajúc podsúvali túto tému (blackout) spoločnosti, sťažuje sa premiér Igor Matovič.

hermes

„Človek zhromaždil všetku múdrosť svojich predchodcov a pozrite sa, aký je hlúpy!“ Marcus Tullius Cicero

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 93380x
Priemerná čítanosť článkov: 2830x

Autor blogu

Kategórie